Цей пост просився давно. Через відсутність (хник-хник) часу на регулярні оглядові пости буду давати частіш підсумкові. Півліта минуло, і не помітили. Тепер час розжареного обіднього сонця, темних окулярів і крему від засмаги, задушливих вечорів, і запійного читання. Це літо, попри мою особисту тенденцію до не-дуже-активного-читання-влітку, видалося досить результативним. Більше вихідних на природі, а отже і більше читацького зависання. Дуже різного, веселого, тривожного, захопливого, а отже різноманітного.
Челенджі — це моє особисте прокляття, але все-таки ціню їх за спробу організувати моє читання. І це діє!
Отож, від початку літа були прочитані (рушаймо за бінго):
#YakabooBingoSummer_1 (літня книжка) — тут я — капітан очевидність, обрала те, що лежало перед очима і давно просилось — «Літня книжка» Туве Янссон. Вона прекрасна, літня, і я навіть накрапала про неї окремий постик. Дуже сподіваюсь, що цей прекрасний випадок із дорослою перекладною Янссон переросте у явище. Хочу ще дорослої Туве! (відгук)
#YakabooBingoSummer_5 (прочитана на природі) — це була одна із перших моїх читацьких вилазок на природі (потім було їх багацько), і до неї потрапив «Танжер» Йвана Козленка. Про Одесу, море, від автора-дебютанта. Як атмосферне чтиво, і якщо не бути дуже вибагливим, то цілком. Більше тут (відгук)
#YakabooBingoSummer_6 (новинка КА 2017) — тут було декілька варіантів, переважно серед книжок, які важко запхати в якісь конкретні завдання. Врешті зупинилася на «Зеро К» Дона Делілло. Я була дуже заінтригована автором після лекції на КА від перекладача Макса Нестелєєва (він перекладає зараз дуже активно американських постмодерністів). І хоча, Пінчон мені пішов значно веселіше від Делілло теж залишились змішані, але скоріше гарні враження. Це було дуууже повільне, трішки вимучене читання. Якщо коротко, то це така собі дуже повільна історія про те, як людям обридло навколишня дійсність, і вони намагаються від неї врятуватись втечею кріогенікою (тобто, заморозивши себе на потім). Чи виходить у них, незрозуміло, бо книжка лише показує погляд стороннього на усю цю галузь. Ця книжка із серії нудних, в ній немає ні динамічного сюжету, ні суперяскравих героїв, ні якихось дивовижних описів. Це скоріше такий філософський роздум на важливу тему. Радити усім її немає сенсу, але якщо хочеться чогось екзотичного, і з натяком на глибоке, спробуйте.
#YakabooBingoSummer_10 (про письменника або книжку) — тут я обрала те, що давно думала прочитати, збірку оглядів моєї однієї з улюблених книжкових оглядачок Галини Юзефович — «Удивительные приключения рыбы-лоцмана: 150 000 слов о литературе». Це теж читання із серії, що особливо нікому не порадиш. Це збірка матеріалів, які виходили вже у багатьох інтернет-виданнях. У мене є запитання до таких видань загалом. Але цього разу хотілось гамузом прочитати матеріали саме цієї авторки, щоб зрозуміти, як вона пише про книжки.
Трішки зрозуміла. В деяких моментах ледь не була нею розчарована (не у професійному, а ідеологічному плані). Але загалом задоволена. Хоча просто так читати не раджу. Якщо ж ви так, як і я, читаєте усе Юзефович, і хочете прочитати ще більше, без гуглу, а у вигляді книжки, то так, це для вас. В іншому вигляді не бачу сенсу.
#YakabooBingoSummer_15 (реальна історія) — сюди записую Ліну Данем та її мемуари(??) «Не така дівчина». Данем специфічна дівчина, комусь вона подобається, когось вона відверто дратує. Серіал «Дівчата» викликав у мене широкий спектр емоцій, але врешті здався, хоча б на краплину, щирим. Книжка джаст фор фан сподобалась, хоча в принципі книжкою її важко назвати, це така собі каша із рефлексій, типу щоденника, різних списків (як у блогах), без будь-якого хронологічного порядку і загальної ідеї. Для фанів Данем онлі. Ось тут більше.
#YakabooBingoSummer_19 (книжка для відпустки) — тут хитруватиму, бо для своєї відпустки (яка ще триватиме пару днів) я обрала можливо найменш відповідну книжку — «Маленьке життя» Янагіхари. Про неї розповім пізніш, бо там у речення все важко умістити. А для цього завдання хай буде «Гаряче молоко» Дебори Леві. Про майже відпустку, проблеми стосунків матері та доньки, дорослішання, Іспанію, із гумором та алюзіями, не геніально, але цікаво. Ще й обкладинка цілком відпусткова.
#YakabooBingoSummer_22 (головний герой — дитина) — зізнаюсь, #13_читацьких_зізнань все-таки мене надихнули закрити один із моїх гештальтів і почати читати Гаррі Поттера! Прочитала півтори книжки — і я в якомусь такому тихому захваті, багато чого забулось (я декілька частин читала в дитинстві), багато уявлялось інакше (дивилась усі екранізації), але враження кращі та потужніші, ніж могла собі уявити. Я взагалі відчула певний потяг до фентезі та казок цього року. Бо вони (і комікси) найбільш органічно мені читаються. Не знаю, чи то старію, чи то дитинію я, але ефект мені подобається)
Тож, 7/25 (тут майже не сумний смайлик))
Ось і усе прочитане (що потрапило до бінго, бо був ще «Бетмен. Убивчий жарт», якого ще не знаю, куди зарахувати) за півліта. Не так багато, але насичено.
І декілька планів на інші завдання. Як матимете ідеї (особливо щодо пунктів, де у мене немає ідей), пишіть:
#YakabooBingoSummer_2 (тревелог) — Майк Йогансенн (поки найперший варіант), та й книжка під боком лежить
#YakabooBingoSummer_3 (країна-мрія) Орхан Памук «Химерність моїх думок» про Туреччину
#YakabooBingoSummer_4 (неймовірні пригоди) — або «Гаррі Поттер і таємна кімната» або «Небезпечні мандри» Річарда Адамса
#YakabooBingoSummer_7 (сонячна обкладинка)
#YakabooBingoSummer_8 (улюблена тварина) — «Ракета на чотирьох лапах» Джеремі Стронґа про таксу
#YakabooBingoSummer_9 (серіальна екранізація) — Етвуд «Оповідь служниці» або «Американські боги» (але серіал думаю, що не буду дивитись)
#YakabooBingoSummer_11 (улюблений автор/ка) може «Рівні життя» Барнза або є одна непрочитана збірка Манро, або «Флаш» Вірджинії Вулф — чекаю, коли вийде українське видання
#YakabooBingoSummer_12 (іноземною мовою) — збірка оповідань Дорра, або Амітав Гош (порадили індійські друзі), або Пол Бітті «Селаут» — що порадите?
#YakabooBingoSummer_14 (професійний нон-фікшн) — з натяжкою можна сюди «Як писали класики»)
#YakabooBingoSummer_16 (детектив) — тут в мене все складно, або буде «Правда про справу Гаррі Квеберта», або дитяча «Агата Містері»
#YakabooBingoSummer_17 (ягідна чи фруктова) — поки фаворитів немає, але може бути «Ожинове вино» Гарріс, тому радьте)
#YakabooBingoSummer_18 (морська) — перечитаю «Старий і море» у новому виданні
#YakabooBingoSummer_20 (містична)
#YakabooBingoSummer_21 (шкільна програма)
#YakabooBingoSummer_23 (події в Україні) — Артем Чех «Точка нуль»
#YakabooBingoSummer_24 (психологія)
#YakabooBingoSummer_25 (коротка проза) — може бути Дорр, або Манро, або Михед «Транзишн»
А як ваше літнє бінго, та півліта читання загалом? Чекаю на багато коментів)
які прекрасно еклектичні добірка читаного та плани! )
щодо Гарріс та ягід/фруктів – а можна порадити “П’ять чверток апельсина”? “Ожинове вино” – рівна і доволі приємна книжка, та “Апельсинка” літературно сильніша і там яскравіші характери (але ще там про війну)
а в мене паніка-паніка стосовно неймовірних пригод та морської книжки. Інше вже собі підібрала, а тут навіть не знаю, що захотіти )
ПодобаєтьсяВподобано 1 особа
Уві! Так, я майстер еклектики) моя довга дорога до Гарріс триває, тому дякую за підказку. На поличці є Шоколад, але залишу його вже на осінь
ПодобаєтьсяВподобано 1 особа
заздрю за Поттера – я давно прочитала мульйон разів, а то такий захват як читаєш вперше! зато вчора малій включила перший фільм подивитися, мала була в захваті, так що на свої 7 років дістане першу ілюстровану частину словацькою, хай вчиться читати)))
щодо ягід то є ще дуже кумедна ягідна трилогія польки Ізабелли Сови – Смак малини, терпкість вишні та Тістечка з ягодами. я їх кожне літо перечитувала, цього року перечитувала весною
ПодобаєтьсяВподобано 1 особа
Клас, а я заздрю тим, хто читав у дитинстві, бо це ще ж близкість етапів та співпереживання. Щодо Сови, бачила її книжки, але так і не зрозуміла яке воно, розкажи
ПодобаєтьсяПодобається
в Сови кумедне, про студентів в Польщі, пошук себе, роботи, дієти, кохання… мені незмінно піднімають настрій, там в кожній книжці головна героїня дівчина Малина, Вишня і Ягода, якби три різні історії які часом переплітаються спільними знайомими:) якось так…
ПодобаєтьсяВподобано 1 особа
Цікава підбірка на #YakabooBingoSummer ))) На рахунок морської я теж читав “Старий і море”. Круто, що світ Гаррі Поттера тільки відкривається, хотів би ще раз прочитати, забувши усе. А так читав кілька разів усі книги ))) Ось перелік книг, щоб запонвити пробіли у челенджі:
– Сонячна обкладинка: Ернест Гемінґвей “Фієста. І сонце сходить”
– Містична: Стівен Кінг “Сяйво”
– Шкільна програма: Джордж Орвелл “1984” чи Вільям Голдінг “Володар мух” чи Дж. Селінджер “Ловець у житі”. Книги з позакласного читання, але зі шкільної програми ))))
Якщо цікаво, ось моє бінго літо https://tripwithbook.com/yakaboobingosummer/ Ще 4 книги прочитав, тільки ось відгуки напишу )))
ПодобаєтьсяВподобано 1 особа
Дуже дякую за підказки!
Правда із шкільної програми усе запропоноване я вже прочитала. (я була занудною школяркою)) тому шукатиму, або щось із молодщих класів, або можливо щось новеньке, що не було в моїй шкільній програмі.
І успіхів із бінго!
ПодобаєтьсяВподобано 1 особа