Влітку порушую усі свої принципи, дивлюся сентиментальні та милі серіали, а також кровожерливі детективи. Мізки підплавлюються і не здатні сприймати у великих кількостях інтелектуальну літературу… А почуттів, сюжетів і пригод хочеться). Тому під приготування запашних пирогів та малювання гарно йдуть атмосферні серіальчики.
Так я на трапила на дві екранізації дуууже відомої класики, яку не читала та одну, яку читала трішки. Так, ні “Енн із Зелених Дахів” Люсі-Мод Монтгомері, ні “Маленьких жінок” ЛуїзиМей Олкот, ні фактично історій про Корморана Страйка від Роберта aka Джоан Ролінг я не читала. Тому буду вдячна за розповіді про ці книжки, хто читав, і поради та порівняння з екранізаціями.
“Маленькі жінки” / BBC / Британія
Милющий мінісеріал на три епізоди від вовків та любимців класичних екранізацій – студії BBC (Ксеню, я також люблю “Війну і мир” у їхній інтерпритації!). Оскільки книжок Луїзи Мей Олкотт я не читала, то порівнювати сюжети не можу. А от атмосферу, героїв та загальне враження, будь ласка. Це дуже проста і милюща (повторюся) історія про чотирьох сестер Марч, їхню матінку та батька, який саме потрапляє на Громадянську війну в США. Доньки діляться із сусідами сніданком, лікують хворих та незнайомих дітей, підпрацьовують, щоб допомогти матері, пишуть оповідання (ага-ага), звісно закохуються, і навіть трішки пакостять одна одній. Загалом приємна історія, не розтягнута на мільйон серій, літня, класична, британська і трішки ірландська, бо саме там знімали цей серіали.
“Енн із Зелених Дахів” / Netflix / Канада
Про Енн із Зелених Дахів чули, мабуть, усі. Дуже відома серія романів дорослішання однієї із най-най класиків канадської літератури Люсі-Мод Монтгомері. Тож екранізації Енн є ціла купа. Але я натрапила на останню (2017 року) із чудернацькою ірландсько-канадійською акторкою Емібет Макналті у головній ролі. Не читала книжки, тому не можу порівняти з оригіналом, але у фільмі мені здалося Емідет ідеально пасує до ролі Енн.

Дуже багато чула про цю серію, тому мала певні очікування. І врешті мої враження дуже від них відрізняються. Енн мене щиро вразила своєю гіпермрійливістю та щирістю. Дуже класна героїня, яку мені важко ще з кимось порівняти! Ті, хто читав, розкажіть, як воно у книжці. Ті, хто не читав, це історія про дівчинку-сироту, яку усиновлюють (майже випадково) брат і сестра із ферми Зелені Дахи. Окреме вау у серіалі – це краєвиди. У нього справді цей острів та ферма виглядають фантастичними. А далі за сюжетом йде головний конфлікт позахмарної (але водночас і практичної через величезний не дитячий досвід) Енн та дійсністю. Дійсність на початку уособлює Марілла, її названа мати. Але згодом усі поступово змінюються, не без допомоги Енн.
Серіал (вже є два сезони) “Енн із Зелених Дахів” – це такий собі затишний старий світ, але і не без жорстокості. Енн катастрофічно не сприймають у звичному суспільстві. І тому ще більш цікаво спостерігати, як ставлення до чудернацької дівчинки з безмірною уявою та фантазією з часом трансформується. Чекатиму на третій сезон, щоб дізнатися, що сталося далі! Крім решти, в екранізації дуже красивий початок (гляньте заради нього), операторська робота та музика.
“Страйк” / BBC / Британія
Ще одна бібісішна екранізація від метрів. Здається, про екранізації детективів Джоан Роулінг я згадувала раніш (точніше – тут). Але саме цього літа переглянула третій сезон за третьою (і поки останньою) книжкою із серії “На службі зла”. Це дуже британський, лаконічний і нетиповий водночас детективний серіал. Адже герой, який має розгадати усе, відставний військовий без ноги, син рок-зірки Корморан Страйк. Він відрізняється не мегалогікою чи надздібностями, а тягою до справедливості, відчуттям обов’язку та впертістю. Історії у детективах завжди соціальні. Допомагає їх розслідувати дівчина Робін, зовні мила та невинна, але зі своїми секретами (у цій частині вона частково розкриваються). У серіалі багацько Лондона та британщини, цим він мені і подобається. Але милим його вже не назвеш. Історія починається з того, що в офіс надсилають відрізану ногу, і Корморан здається знає чию… Що далі – самі дізнаєтеся, як переглянете.
А ви що дивилися притомного цього літа?
О, треба подивитися “Кар’єру”, бо щось ми зволікаємо. “Страйк” – симпатична екранізація, але по дві серії на книжку малувато, суто динамічно трисерійна “Зозуля” ближча до першоджерела.
Я з радісним виском подивилася третій сезон “Експансії”, а зараз паралельно дивимося “Велику маленьку брехню” та “Табу”. А загалом не дуже серіальне літо чомусь виходить.
ПодобаєтьсяВподобано 1 особа
Я “Кар’єру” випадково знайшла і страшенно зтішилася. Мені перша і третя найбільш зайшли. Друга аж занадто миготіла усім підряд. Пішла дивитися, що таке “Експансія”)) “ВМБ” дивилася раніш і чекаю на другий сезон (без ілюзій). А “Табу” якось починала і не пішло, мо спробувати ще…
ПодобаєтьсяВподобано 1 особа
Та в мене направду теж не дуже серіальне, але от періоди находять. Я взагалі в порівнянні із минулим роком майже нічого не дивлюся
ПодобаєтьсяВподобано 1 особа
“Експансія” – це така специфічна фантастика, коли кожен сезон зроблений в своєму жанрі. Перший – детектив-нуар з елементами горору, другий – політичний детектив, третій – космоопера про надзвичайні відкриття (ну і залишкова політика)
ПодобаєтьсяВподобано 1 особа
Ох, звучить дуже екзотично!
ПодобаєтьсяВподобано 1 особа