#5ПитаньДо // Мої особливі книжки

Історія така, у Видавництва Старого Лева є Телеграм. Саме для нього я вигадала тег #5ПитаньДо – це 5 питань у вигляді анкети до працівників видавництва. І от настав час і мені відповісти на мої ж запитання. Скажу так, коли їх вигадувала, вони мені здавалися простішими:) А ви у коментах діліться своїми книгами-друзями, книгами-супергероями, зірками, мріями, та тими, які не соромно взяти під подушку. 


Книжка-мрія: «Ще пару років тому я лише мріяла про існування українських видань моїх улюблених англійців – Кадзуо Ішіґуро, Кейт Аткінсон, Зеді Сміт, Джуліана Барнза, Алі Сміт, а також роману, який давно мене вабив – #БогДрібниць Арундаті Рой. Зараз усі вони є і в красивущих обкладинках та класних перекладах. Дуже тішуся, що видання книг перестало бути зацикленим на поп-авторах і вийшло за межі. Люблю британську літературу за іронію до себе і всіх, інтелект та гумор. Одну книжку виокремити важко, і це ще прекрасніше! Нехай буде ще більше британців в українському перекладі)».

Книжка-супергерой: «З останніх нехай це буде #ІншаллаМадонноІншалла Міленко Єрґовича. Це дуже віртуозна, гаптована, цікава, багатошарова та музична проза. Але вона не читається на одному дихання. Це потрібно прийняти. Це книжка, яка потребує надуваги та любові понад усе. Але любові концентрованої і виміряної порціями. Прочитала одну історію-севдалінку – неначе пережила ціле життя».

Книжка-зірка: «Наразі у мене є три книжки-зірки. Перша – це #Франческа Доржа Бату, яка потрапила у серце сучасних читачів, це універсальний варіант, коли не знаєш, що порадити, і не сумніваєшся, що влучить. Друга – #СередняCтать – неймовірно захоплива книжка, від якої неможливо відірватися і нічого подібного немає за сюжетом, скільки б не пригадувала. Можна порівнювати лише за рівнем захоплення. Для мене Євгенідіс на рівні із романами Кейт Аткінсон, які є на 200% моїми. Третя з нонфікшину – #СхідноЗахіднаВулиця Філіпа Сендса. Неймовірна історія від юриста про зародки права та Україну, звідки вона походить, але більше книга про нас самих. Винятково гарно написана, читається, як роман. Для мене – це запорука, що я такий нонфікшн буду любити і радити усім».

Книжка-під-подушку: «Я відданий фанат звіряток #Туконі з першого погляду, як побачила листівку в одному з магазинів. Тепер є книжки від Оксани Були і це саме ті історії-малюнки, які навівають на мене відчуття затишку, комфорту і всесвітнього добра».

Книжка-друг: «З останніх #МаніфестДвадцятирічних – це книжка, яка проговорює дуже важливі речі про мій вік. Її основний меседж: «ти не один, твої проблеми не є унікальними, усе вирішується». Здається, банальні речі, але саме їх часто не вистачає. Ще однією важливою книжкою-другом для мене стала «Сила інтровертів». Це той варіант, що усім не порадиш. Але, якщо ви інтроверт, і часто через це потрапляли не в зовсім комфортні ситуації, то Сюзан Кейн знайшла саме ті слова, які заспокоять і зроблять вас сильнішими».


 

Колаж бай Іван Шкоропад.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s