#YakabooBingoSpring. Перший звіт

бінго

Подивилася вчора на календар і схаменулась – два місяці весни прошмигнули, я й не помітила. Тож вирішила зібрати докупи усі ресурси і звятись за свій #YakabooBingoSpring. Узимку я разом із колегою вигадала читацький челендж, а потім сама ж у нього вплуталась)

Зимове бінго минуло із результатами 15/25. Можна було і краще. А от у весняному я добряче пасу задніх.

Ось усе, що прочитане:

IMG_2684

#YakabooBingoSpring_1 (зелена книжка) – було багато варіантів, але обрався найбільш очевидний, і який лежав під рукою – янг-едалт та бестселер “Привіт, це Чарлі! або Переваги сором’язливих” Стівена Чбоскі.

Якщо у когось трабли із цим завдання, ми робили невеличку добірочку “зелененьких варіантів”.


736326_original

#YakabooBingoSpring_4 (фантастика!) – від самого початку планувала на цей пункт щось із Ніла Ґеймана. На око трапилась щойновидана “Небудь-де” в українському перекладі. Попри те, що роман якось довго мені читався, я впевнено можу себе зарахувати до фанів Ґеймана і читати його далі). Дуже чекаю в укр. перекладі “Американських богів”, зокрема.

“Небудь-де” першочергово був сценарієм до серіалу BBC, а потім став романом (цікаве перетворення, ага). Переглянувши після прочитання постери та кадри із серіалу щось не дуже хочеться дивитись (хто дивився, що скажете), а от аудіоверсію залюбки послухаю. Головний герой Ричард Мейг’ю – Джеймс МакЕвой, злий янгол Ізлінгтон – Бенедикт Камбербетч!

“Небудь-де” – це історія про те, як майже невдаха менеджер срєднєго звєна Ричард одного дня рятує дівчину дивного вигляду Дуері (в оригінал Door, в рос перекладі Леди Двери, тут мені укр варіант більш подобається), жертвуючи власними не надто ідеальними стосунками), а згодом потрапляє у паралельний Спідній Лондон. Ось це останнє мені сподобалось найбільш. Змалювання дуже атмосферного, похмурого, проте не без шарм світу, який може існувати паралельно із реальним. У книжці є багато Лондона, більше звісно вигаданого, але обидва із них дуже симпатичні. Власне “Небудь-де” зараховуються до міського фентезі, і я зрозуміла, що це дуже моє.

Сама історія, як на мене, не така яскрава, як вигаданий Ґейманом світ. Дуері прагне помститись вбивцям батьків, на неї саму полюють два страшно-смішні наймані вбивці, її охоронці також не менш дивні… Зупинитись важко, напишу окремий огляд).


Brajan_K._Von_Fiona_Steplz__Saga._Kniga_1

#YakabooBingoSpring_5 (переказ відомого сюжету) – на цей пункт до мене майже випадково потрапили два томи “Саги”, графічного роману Брайана К. Вона та Фіони Степлз. Про них трішки розповідала тут. 


68372

#YakabooBingoSpring_6 (класика, яку давно хотіли прочитати) – на цей пункт планувала читати Рея Бредбері “451 за фаренгейтом”, навіть наготувала собі на поличці. Але тут трапився свіженький переклад “Коханої” Тоні Моррісон (ось тут також трішки про книжку), яку я теж дуже давно хотіла прочитати. Тож зараховую його сюди. А Бредбері перенесу на літо.


Han_Kang_—_Vegetarianka

#YakabooBingoSpring_11 (із дивним сюжетом) – сюди зарахувала собі “Вегетеріанку” Хан Канг, бо вона сама просилась в цю категорію. Хоча, якщо відкинути сюжет про жінку, яка відмовилась їсти м’ясо, а її вся родина має якісь психози і ніц людського, то пояснення народжується досить просте. Про книжку нічого не писала, вона трішки не дотягнулась до моїх очікувань, але в свою чергу є цікавий досвідом. Трішки про неї розповідала в огляді для Апострофу.


wV3-00umYiACzBPlYdOBlTUdUcD1zNf_

#YakabooBingoSpring_12 (шалене кохання) – взялась читати “Наші душі вночі” Кента Гаруфа, і зрозуміла, що поки за весну кращої книжки для цієї категорії не прочитала. Тож так. Ось тут є розгорнутий відгук. 


CoverOption01-1

#YakabooBingoSpring_16 (про улюблену епоху) – щодо улюбленої важко її такою назвати, але те, що Скотту Феррісу в “Інзі” вдалось цікаво змалювати США в часи до Кеннеді, у період до вступу у війну, а потім під час неї, шаленого і маразматичного шпигунства, і тд.  Ця біографія ще одна розповідь на тему “наше шалене 20те століття”, яку цікаво було прочитати. Розширений відгук тут.


maus

#YakabooBingoSpring_17 (новий жанр) – однією із першого мого весняного читання став графічний роман Арта Шпігельмана “Маус”, який я дуже давно мріяла прочитати. Так, і це був мій перший досвід читання роману в малюнках. Про нього також писала пост.


shevchenko_vid_a_do_ya_0

#YakabooBingoSpring_18 (красиві ілюстрації) – першою сюди потрапила абетка про Шевченка від Анастасії Стефурак та Леоніда Ушкалова, за змістом книжка не аж сильно мене вразила, але ілюстрації в ній прекрасні.

golosno_tyho_poshepky_0

А потім я не стрималась і вирішила сюди ж додати нову роботу від студії Аґрафка “Голосно, тихо, пошепки”, від якої я в повному захваті. Збираюсь написати окремий відгук. А поки про обидві розповідала у відеоглядах (Шевченко та Голосно, тихо, пошепки).


Це поки усі книжки, які потрапили від теги весняного бінго. Є дещо, що не потрапило, це:

  • “Безцінний” Зигмунта Милошевського (можливо, буде 13им, тобто на свій вибір, під кінець побачимо)
  • “Мене звати Люсі Браун” Елізабет Страут
  • “Про це говорять лише з кроликами” Анни Хьоґлунд (яка от-от, 15 травня виходить у друці, зараз діє передзамовлення), а ще письменниця приїде на Книжковий Арсенал!

Із запланованого:

  • #YakabooBingoSpring_2 (один із героїв кіт) Диявольськигеніальноалкогольний пунш бажань” Міхаеля Енде
  • #YakabooBingoSpring_24 (квіткова книжка) – новий роман Рушді “Два роки, вісім місяців і двадцять вісім ночей”, чомусь із цим завданням було складно.
  • #YakabooBingoSpring_7 (українська поезія) збірка Катерини Калитко «Катівня. Виноградник. Дім»
  • #YakabooBingoSpring_10 (сучасний український автор) – Маргарита Сурженко “Квартира київських гріхів”
  • #YakabooBingoSpring_25 (у певному сенсі про вас) – “Літня книжка” Туве Янссон

Решта пунктів коливаються, так що приймаю поради. Прочитати про правила YakabooBingo можна тут. А приєднатися ще не пізно).


пс. якщо цікавить прочитати про якусь із книжок більше, штурхайте мене, писатиму відгуки. Також приймаю поради для завдань бінго, які у мене поки порожні. 

One Comment Add yours

  1. Юлька коментує:

    від Саги я сама відірватися не могла:))) аж настільки, що прочитала всі 42 випуски, але то було зимове бінго
    зацікавила Аграфківська книжечка, а загалом нічогенький такий списочок! 🙂

    Вподобано 1 особа

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s