Як українському модернізму не вдалося

Це мій відгук на “Теорію літератури” Соломії Павличко на Goodreads. Мені соромно, що читала її так довго, а з іншого боку якось не уявляється, як цю книжку можна проковтнути. Вона дивує, посміхає та дає шанс побути хоч якийсь час в адекватному середовищі української критики:

“Стилістично приємна та сучасна розповідь про те, як українському модернізму не вдалося. І головне із поясненнями чому. Лаконічно і дотепно. Про літературу і людей у ній. Про Кобилянську, Євшана, філістерів, народників, романтиків та скандалістів, про Шевченкознавство та 20-30ті роки, ще більше про МУР та Нью-Йоркську групу, про Костецького та Петрова. А ще багато усього, що ну зовсім не змінилось за сто років. Одним словом, діплі рекомендед, якщо цікавить тема української літератури у широкому її сенсі.

А ще крім власне праці “Дискурсу модернізму” наприкінці підбірка рендомних статей Соломії, теж про цікаве. Із них мені найбільше задоволення принесли про конкретних письменників, як от про Шеллі (так, чоловіка тієї самої Шеллі, що написала про Франкенштейна), або абсолютно чудова стаття про двозначність Коцюбинського у шаленому захопленні їжею в житті та харчовому аскетизмі у текстах і це все на фоні українсько-російських листів дружині та коханці; також абсолютно чудовий портрет письменника-загадки Домонтовича і т.д. Найбільша приємність цієї праці у тому, що Павличко писала її для живих сучасних людей. Як добре, що у нас була Соломія!”

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s