Перехожі Богдана Логвиненка

 

Цю книжку добре читати, коли надворі зима, та навіть якщо не збираєшся у далеку подорож.

“Перехожі. Південно-Східна Азія” – це книжка, зроблена із постів у фейсбуці Богдана Логвиненка. Перше, що спадає на думку “пфу, так можна й у неті почитати”. Можна звичайно, але саме формат книжки цим розповідям підходить найбільш.

Ці історії тримаються на харизмі автора. Варто зазначити, що це не репортажі, і не туристичний путівник, і не докладне вивчення країн для подорожей, це історії про людей, українців та іноземців у всьому своєму космополітизмі.

bodya
Фото: logvynenko.com

Це історії про Таїланд, Малайзію, Лаос, В’єтнам і Сінгапур. Але навряд чи ця книжка аж дуже допоможе, якщо збираєтесь туди їхати.

А ще це історія самого Богдана. Він описує як і чому вирушив в першу подорож, чим до цього займався, якою вона була та перша мандрівка в Азію, і те, про що він у той час думав. Це таке собі антропологічне дослідження себе та інших у незвичних обставинах.

-Не маєш дому? – наче розбудив мене від думок про цунамі продавець картин. Я помітив, що він трохи образився, навіть обурився. Думаю, йому здалося, що я з нього кепкую. Як може бути блідолиций бездомним? З тобою все нормально? Але ж ти подорожуєш?
-Так, я подорожую, постійно переїжджаю з місця на місце, і мені просто не потрібен дім, розумієш?
-А я от знову подумав: а все ж таки дуже хороша ця фраза, що колись вїлась мені в мозок. “Лишні зайві речі”. Одна фраза – як весь цей текст. У тексті так багато літер, а там три слова – і все зрозуміло: “лишні зайві речі”.

Це історії італійців в Лаосі, китайців в Таїланді, фінів в Малайзії, та українців – скрізь. Чому людина подорожує, чому переїжджає до іншої країни, і чого там досягає, як легко піддатись власними стереотипам і сплутати іноземця із земляком. Як вперше побачити таргана в тарілці. Як пережити автоаварію закордоном, коли ще й треба провести екскурсію, і не зізнатись, що у тебе все болить. Як це коли незнайомець тобі миє голову і допомагає вдягти штани. Як це дивитись на нічне небо із незнайомкою, яка в той час здається дуже рідною тобі людиною.

І ще багато-багато гарних, дуже добрих історій. Це історії до біса відкритого до світу мандрівника та трішки відомостей про різні країни, і нас у них.

Мене часто запитують, а порадь щось оптимістичне, надихаюче, позитивне. І я зависаю зазвичай на цьому. В кращому разі раджу читати Ерленда Лу, і то не всі твори. Так от, “Перехожі” – це якраз така книжка. Коли сумно, і ні в що не віриться, коли холодно та одноманітно. Варто підняти голову, посміхнутися перехожому, прочитати одну історію, і точно стане тепліше.


“Перехожі. Південно-Східна Азія” Богдан Логвиненко / Видавництво Старого Лева.

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s