Надихнулась відважною vaenn і вирішила й собі розповісти про фаворитів цьогорічної Goodreads Award. Треба ж улюбленій мережі віддячити).
Поки мене вистачило лише на першу номінацію Goodreads Award – сучасна художня проза.
Так от, таке враження, що цьогоріч книжки обирали за обкладинками (у хорошому сенсі), дуже все красиво виглядає. Можна подивитись тут. Звісно, це нам таке вдивину, а те, що може існувати ринок книг, на яких майже усі гарно виглядають, часом здається фантастикою, але вірим і не здаємся.
Тож, серед 10 номінантів дуже багато проблем і сімей, і сімейних проблем. Це читати звісно цікаво, але мені цього лише мало. Тим паче, за описами стиль та інші няшності поза сюжетом важко відгадати. Для блогу якабу я коротенько розписала, про що кожна книжка (читати).
А найцікавішими мені здалися:
Steven Rowley “Lily and the Octopus”/ Стівен Ровлі “Лілі та Восьминіг”
Історія про стареньку таксу із восьминогом на голові (метафора смерті). Про пса і людину, як справжніх друзів. Майже реальна історія і дебютна книжка. Прочитала б із задоволенням.
Emma Cline “The Girls” / Емма Кляйн “Дівчата”
Просто тому, що багато хорошого чула про авторку, про стиль і взагалі про цей твір. Ще й про підлітків. Зараз ця тема в тренді, але все ж таки. 14-річна дівчинка потрапляє до хіпі-комуни (такі колись були під егідою Чарльза Менсона і закінчилось усе печально), далі усе страшно за сюжетом.
Jodi Picoult “Small Great Things” / Джоді Піколт “Маленькі чудові речі”
Мій тематично-сюжетний фаворит. Акушерка, якій через расові забобони не дозволили торкатись білого немовля, не змогла його вчасно врятувати. Далі йде суд та стосунки із адвокатом. Я так розумію на них усе закручене. Не знаю, чомусь тема мене зачепила.
Curtis Sittenfeld “Eligible: A Modern Retelling of Pride and Prejudice” / Куртіс Сіттенфелд “Прийнятий: сучасний переказ Гордості та упередження”
Оце просто звучить мило. Переспів Гордості та упередження. Тільки Ліз і Джейн – журналістка та інструктор з йоги. А містер Дарсі – нейрохірург. Хм, усе можливо)
Helen Oyeyemi “What Is Not Yours Is Not Yours” / Хелен Ойєйємі “Що не твоє, те не твоє”
Найбільш фантастично виглядає в добірці фіналістів. Єдина збірка оповідань. Теж чула про авторку вже не раз. Дуже хвалять її стиль. Вона із Британії, але проживає зараз у Празі. Залюбки почитала б.
Далі буде. Планую написати про історичну, трилери, нон-фікшн, та можливо дебютантів.
Наскільки мені здалося, наймодніша з усього цього – Емма Кляйн. Цікаво, чи переможе.
(А Піколт я щось трохи боюся, хоча анотація приваблива – вона так безсоромно тисне на емоції зазвичай, шо ой)
ПодобаєтьсяВподобано 1 особа
так, Кляйн явно модна і гламурна)
і відгуки суперхороші
Я Піколт ніколи не читала, тому все базується лише на анотації)
ПодобаєтьсяВподобано 1 особа
Я дуже хочу прочитати книгу Куртіса Сіттенфелда, бо “Гордість і упередження” – моє guilty pleasure. Я читала російською і англійською, десь 8 разів передивлялася драму ВВС 1995 року (під неї так добре вишивається). Тож ще одна варіація улюбленної історії – маст рід.
А взагалі хочу прочитати всі книги з шорт-лісту (майже всі знайшла в електронному варіанті, йо-хо-хо і пляшка віскі), бо цього року так сконцентрувалася на читанні україномовної літератури, що прогавила всі заморські цікавинки. х)
ПодобаєтьсяВподобано 1 особа
от у мене те саме. помітила, що цього року читаю більше українських новинок, в порівнянні із минулим. і це добре звісно, але ще ж стільки усього іншого є!
ПодобаєтьсяПодобається