Бути дівчинкою-підлітком

Якби цю книжку не робив Стронґовський, або якби її не перекладала моя хороша знайома Юля Юрчук (а вона ж і блоґер reading mouse), навряд чи я б узялась її читати. Я давно не підліток, і дуже рідко (майже ніколи) не читаю таких книжок. Але тут усі фактори спрацювали, і тому така незвична для мене книжка потрапила у руки. Ще й це було гарним доповненням до експерименту щодо жанрів у рамках #літо_читання. Нижче відгук з Ґудрідз і пару ілюстрацій.


Мабуть, єдина причина у тому, що я не поставила п’ятірку цій книжці – я не є цільовою аудиторією. Але колись була. Уся її відвертість – (про яку зараз постійно згадують в загах – “найвідвертіша книжка Європи для підлітків”) у першу чергу стосується її щирості. Це надзвичайно щира книжка про маленьку історію дівчинки-підлітка. Здається, авторка просто переповіла ті маленькі на перший погляд трагедії та питання, які виникають в голові в такому віці (місячні, перші закоханості, думки про секс, страх перед невідомістю, думки про загальне відчуття бути жінкою тощо.)

Візуальна її частина безподобна. Від малюнків шведської авторки (що є і автором тексту й ілюстратором) Анни Хьоґлунд до шрифтів, обкладинки.

Анна Хьоґлунд

Її приємно тримати в руках, просто мати в себе в бібліотеці. Хоча більшість фігурок можуть здатися похмурими на малюнках, але якщо уявити самовідчуття Руси, то десь так і виглядали люди крізь її погляд.

13942600_1082166948487586_579281442_n
Мені дуже сподобались комікси, які малювала Руса. Це така поетапна історія жіночого питання в малюнках, яку намагається для себе з’ясувати вже не дівчинка, а маленька жінка.

 


Від книжки не варто очікувати екшену, чи загостреного сюжету. Це все таки історія підлітка, досить звичайна. І найбільша у ній кульмінація – це місячні. Це на перший погляд виглядає кумедно, але тоді, в тому віці це було щось.


Мене вчора запитала знайома, кому потрібна така книжка. Мені здається дівчаткам вона дуже потрібна. Має ж бути якась межа між наївними романтік сторі та історіями про серйозні дорослі стосунки. Це так, лише початковий етап, на якому самоусвідомлення грає немалу роль.


Дяка новоствореному видавництву Видавнитво, перекладачці та редактору (текст легко читається, і мові віриться) та усій команді. Робіть ще!

3 Comments Add yours

 1. vaenn коментує:

  Той момент, коли готова видирати волосся, бо проґавила передзамовлення (
  По всьому видно, що хороша книжка. І корисна, бо неперекладні підліткові у нас якісь… ідеалізовано-химерні з багатьох точок зору, але тілесність – окрема проблємка.

  Вподобано 1 особа

 2. ksenyak коментує:

  Так, різниця у вартості помітна. Не дуже просунута у наших неперекладних, але можу уявити, що там робиться. А ця по-шведськи натуралістична і щира, але не бридка. І комікси чудові!

  Вподобано 1 особа

 3. Олена коментує:

  книжка не для підлітків..) вона собі думала про штучне запліднення..і чи трансгедер вона..але вона не проти сексуальних ігор.. пробачте,про це можуть подумати дорослі жінки.. бо це зворотній бік самотності. підлітки мріють про кохання ..це ж до психолога не ходи..)

  Подобається

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s