новинки: | Антологія українського детективу із 1920-х

 

Мушу розказати про цю салатову книженцію, яку тиждень тому (20.01) презентували в Книгарні Є. Бо ж гарні книжки приховувати не гідно.
“Постріл на сходах”- це антологія детективів 1920-х років. І все було б звично і банально, якби це не була українська антологія детективів. Згадайте, що було в 20-х і зруйнуйте повністю свої стереотипи про лише письменників-жертв та стражденну Україну.
Антологія унікальна тим, що в ній майже всі твори видаються лише вдруге (!) Тобто із часу першого виходу на початку століття їх ніхто, жодного разу не перевидавав. Ще й, як переконує її упорядниця, Ярина Цимбал, ми навряд чи їх дуже легко знайдемо, якщо навіть дуже захочемо.

До збірки увійшли твори знаних в той час авантюристів Дмитра Бузька, Гео Шкурупія, Юрія Смолича та Юрія Шовкопляса. Усі твори є масовою літературою, видавались накладом до 10 тис. примірників. Як на сьогодні, то це ого-го
Так що, гав не ловіть, бо навряд чи сучасний наклад аж такий великий.
А крім того видавництво “Темпора” обіцяє ще купу прекрасного – як от антології репортажу, любовних романів, фантастики, фейлетони, збірки творів про Харків та Київ. І все це із 20-30х років, одного із найцікавіших-найплідніших періодів української літератури.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s