books: | 10 причин зареєструватись в Goodreads

goodreads12

Днями знайомий звернувся із проханням допомогти із завантаженням книжки на соціальну мережу Goodreads. Під час розмови, він подарував мені ідею для написання цього посту про найулюбленішу соцмережу евер. Розумію, що вже багато хто активний користувач, проте багато хто, вперше чує про цю мережу. А вона ж справжній скарб для книголюбів та активних читачів)

Звичайно, крім Гудрідз є ще купа платформ для читачів, як наприклад російський Livelib або ж Bookmate. До обох придивлялась і навіть намагалась користуватись, але не пішло. Розповідаю про саме цю мережу, бо зручна і стала улюбленою, тож це не реклама. Хто має досвід користування іншими читацькими соцмережами, діліться враженнями, розповідайте про плюси та мінуси.

Коротко та по пунктах, що таке Goodreads, які його функції, та що власне там можна робити.

Я зареєструвалась на сайті у лютому 2011, тож майже п’ять років стажу у мережі вже маю. За функціями Гудрідз мені найбільше нагадує мережу для прослуховування та фіксування музики last.fm.

1) Головне завдання і мета Гудрідз це якраз фіксування усіх прочитаних книг. Це зручно і швидко. Звичайно, можна це робити в блокноті або у файлику в екселі, але Гудрідз значно спростив цю процедуру.

гудрідз_книги

2) Друга не менш важлива функція і можливість Гудрідз – це написання оглядів на прочитані книжки, а також читання оглядів інших читачів. За цим заняттям я буває зависаю надовго. До речі, чим більш лайків отримують твої огляди, тим вище ти у списку оглядачів мережі. Я зараз на 4-тому місці серед українців:)

3) Також у Гудрідз є чудова статистика, у ній можна роздивитись скільки книг за рік було прочитано, яка була найтовстішою, яких оцінок було найбільше.

гудрідз_статистика

4) Про оцінки, а точніше зірочки. На Гудрідз діє п‘ятизірочкова система оцінювання. Мені особисто, вона не дуже до смаку. Хочеться хоча б 7 або 10 мати в арсеналі. А часом і взагалі книжку не хочеться оціюнувати такі двозначні від неї враження. І своєю зірочкою (або її відсутністю) боюсь відлякати потенційного читача.

5) Також на Гудрідз можна ставити собі челенджі! І це прекрасно, тогорічний у розмірі 35 книг я провалила, не дочитавши дві книжки. Тож, цього року завдання помножила на два. Побачим, що буде. У кінці минулого року на базі статистики та челенджу сервіс формував симпатичну інфографіку кожного про читацький рік.

6) Також як і в будь-якій соцмережі в Гудрідз можна додавати друзів та слідкувати за оглядами активних читачів. Оце теж цікаво, адже зазвичай я слідкую за близькими мені читачами та додаю собі у to read їхні книжки.

7) І так, в Гудрідз книжки можна додати в read (якщо ти вже прочитав книжку), в to read (якщо хочеш її прочитати), в окрему категорію потрапляють книжки, які ти читаєш на даний момент. А крім цього можна створювати безліч своїх категорій та тегів, сортувати книги за географією, мовою, створювати тег улюблених тощо. Ці теги допомагають зробити певні висновки, яких книжок найбільше ти читаєш.

гудрідз_кюрентлі

8) Якщо книжки, яку ти читаєш чи вже прочитав, немає в базі Гудрідз, її можна додати. Система нескладна, хоча на перший погляд може виглядати не зрозумілою. Насправді, треба на початку пошукати в базі це видання в оригіналі. Якщо воно є, додати редакцію тією мовою, що ви читаєте. Якщо такого видання взагалі немає, тоді можна додати книжку (add book), треба буде вказати її назву, автора, кількість сторінок, завантажити обкладинку та вставити анотацію.

9) Також в Гудрідзі є багато тематичних груп, спільнот авторів, різношерстних рейтингів, вікторин та конкурсів.

10) Ще одним приємним бонус мережі є поради для читання.Система аналізує твої вподобання і пропонує схожі книжки на прочитання.

І так, увесь сайт англомовний, тому якщо вас це не лякає, то гайда!

ps. А тут мене понесло, і я написала ще одну статтю про соціальні мережі для читачів та деякі чудові читацькі флешмоби.

 

Реклама

7 Comments Add yours

 1. vaenn коментує:

  GR форева, але також з ностальгічних міркувань (aka ну дофіга ж було вкладено!) підтримую профіль на Лайвлібі. ну і трохи присутня на Фантлабі.

  а саме ГудРідз люблю за цю неочевидну систему оцінювання (коли лише одна зірочка на негативну оцінку, одна – на нейтральну і цілих три – градації позитивної), притомні рекомендації та океан цікавого англомовного. а ще – за авторизовані авторські профілі. хоча можливість поставити питання улюбленим письменникам трохи бентежить )

  Вподобано 1 особа

  1. ksenyak коментує:

   о, так! про спілкування із авторами забула, це прекрасно

   Подобається

 2. chrsstl коментує:

  мне очень нравится goodreads – стильно, удобно, англоязычно 🙂 как-то повелось, что я добавляю там книги на англ. (в каком переводе бы не читала). с одной стороны узнаешь оригинальные названия и рассматриваешь всевозможные издания (обложечки поразглядывать – любимое дело), а с другой – да, статистика и все такое. еще активно пользуюсь livelib, тут уже добавляю цитаты и рецензии. может со временем одна из сетей отсеется, но пока пользую обе 🙂

  Вподобано 1 особа

  1. ksenyak коментує:

   обкладинки справді чудові, сама люблю на них задивлятись. він і справді своєю візуальною стороною чіпляє.
   да, бачила тебе на livelib, сама туди іноді зазираю, піддивляюсь огляди та рецензії на книги)

   Подобається

 3. martinkadp коментує:

  я ще там читаю блоги улюблених авторів (власне мангак), які туди ретранслюються. на відміну від того ж лайвліба, там є і манга 🙂

  Вподобано 1 особа

 4. Василько коментує:

  Почав користуватися пару років цією платформою. Супер. Але, може хтось підкаже як відредагувати назву і опис уже колись доданої моєї книги? Був би дуже вдячний…

  Вподобано 1 особа

  1. ksenyak коментує:

   Хм, такого ніколи не робила. А якщо додати ще одну редакцію видання, а попередню видалити?

   Подобається

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s