Як любити дітей та себе одночасно

67711035

Книга: Ірена Карпа «Baby travel. Подорожі з дітьми, або Як не стати куркою»

Де взяла: дала почитати улюблена редакторка

Для кого: Для мам і не мам. Далі про це інфи більше

«От начитаєшся Карпи і дітей захочеш!», – ця фраза замелькала в мене в голові десь на середині видання. По-перше, сприймати це видання як художній шедевр не варто. Бо це не художній, і навряд чи шедевр (вибач, Карпочка). Але якщо цю книженцію взяти до рук, як путівник, або інструкцію, як не зненавидіти своїх дітей, та водночас любити себе, вуаля, це те, що треба.

Я людина бездитинна (сподіювась поки що) і не можу поєднати реальність із пропонованими порадами. Але ставлення до дітей Карпи чомусь дуже хочеться приліпити до себе. Саме так я уявляю сучасну родину (або приблизно). Хоча закопувати плаценту на території музейного заповідники не знаю чи готова:)

Карпа усе робить так, щоб дітям було, що розповісти про їхнє дитинство. Не лише сказати «я тебе виховувала і всьо і радуйся». А й жила своїм життям, подорожувала, вчилась новому, робила дурниці.

Уся суть книжки навіть не в тому, щоб «не стати куркою», скоріше не перетворитись лише на «машину із вироблення дітей». Знаю, що мамочки захочуть мене разом із Карпою закидати камінням. Будуть казати, що з дітьми навряд чи встигнеш подорожувати і взагалі щось собі зайве дозволити, і що кожні діти різні і всьо таке. Але «Бебі тревел» може й не всім мамам прописаний. Може він якраз для таких, як я. Які у повному страху та іскушенії. «БТ» це шанс подивитись на те, що життя із дитиною може бути іншим. Не таким, як його проживали більшість наших мамів в радянській реальності. У ритмі аби вистачило грошей на їжу та найменші забавки. А про решту й не думалось, бо не було коли і як.

Що із двома пуцвірками можна їхати до Індії та Барселони (при тому Карпа дає цілком практичні поради, що можна і не можна їсти, що треба брати із собою, та чим бавити дітей, на що варто сподіватись, а на що можна забити). Наприклад, що чим дитина менша, тим легше із нею подорожувати (можете сперечатись).

Принаймні прочитавши, зможеш оцінити, чи згодна ти на такий поворот, таку подорож. Чи все ж таки тобі більше до вподоби ідеальний комфорт, після того, як дітям виповниться по 18 або 20 або 25 (уже в кого як). Хоча й це не гарантує повного спокою в батьківській голові, а мо й навпаки). Знаю по найближчим.

За усі життєві речі та щирості автору вибачаєш несуразності у мові. Бо насправді ж не заради неї писалася книжка. І уявляючи, що під час усього процесу були поряд Кая, Кора та Карма, стає веселіше. Вони ще ті лобуряки)

пс. і откровєнія. це моя перша книжка Карпи (!!) не знаю, що вона там хімічила у молодості, але це мені нра

4 Comments Add yours

 1. vylavcha коментує:

  цікавий відгук, захотілося почитати книжку!:) я вже якось пробувала читати Карпу, але тоді не пішло, може тепер складеться, тим більше, тема актуальна:))

  Подобається

 2. ksenyak коментує:

  сподіваюсь Вам сподобається. там якраз увесь смак у темі)

  Подобається

 3. readingmouse коментує:

  Як цікаво (хоч мені не подобається назва з куркою)! І це правда, що чим менша дитина, тим легше подорожувати! От коли ще не ходить – то саме воно!

  Подобається

  1. ksenyak коментує:

   мені теж назва не ахті. але тема дуже доречна)

   Подобається

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s