Чому треба читати Мічіо Кайку

kaku-2-small-kopiya

Книга: Мічіо Кайку “Фізика майбутнього”

Кому: Усім без винятку. Хоча винятки завжди є. Цього разу до них належать, або геть просунуті науковці, або люди, яким узагалі нічого не цікаво.

Де придбала: У Львові перед Різдвом. Хоча всі за нею ганялись ще в час Львівського форуму у зв’язку із виходом українського перекладу

Сказати направду, щоб взяти до рук книгу із словом у назві “фізика” такому занудливому гуманітарію без краплі математичності, потрібна була ідеальна мотивація або реклама. Спрацювали чутки та коментар нашого дорогого Вакарчука-молодшого. Славік радив автора, як фізик, за професією, і як людина. “Фізика майбутнього” не є книгою про фізику, про яку ми пам’ятаєм зі школи. Уроки, вчителька, задачі, ще якісь непонятні штуки – і врешті перерва та зависання в художній літературі. Це книга про майбутнє. Підходить усім без винятку, хто хоче про нього знати у конкретних деталях і без додавання “один якийсь дядько сказав”, “люди говорять”, “то показували у фільмі чи в програм, сам не пам’ятаю”. Усі марення фантастичних цікавостей Кайку підтверджує реальними дослідженнями та коментарями живісіньких (не знаю наскільки адекватних, хто знає тих вчених) науковців.

Ясності додає і відмежовує від категорії “наукової маячні” періодизація розділів. Розповіді про майбутнє комп’ютерів, штучного інтелекту, польотів у космос, грошей, нанотехнологій поділені на три етапи: що буде через 20, 50 та 100 років.

Книга видається дуже любопитною у разі, якщо хоч раз в житті ви задумувались над питанням “Чи є життя на Марсі”.
Якщо нє, то позно пить боржомі, вибачайте за щирість. Крім цього там є відповіді на такі риторичні до певного момента питань, чи будуть автівки парить у воздусі, чи будем на майовку літати на шашлики на інші планети, чи житимемо сто років, і чи вилікують рак…та ще багато чого цікавого і актуального.

По-своєму хороша заключна частина. У ній Кайку спробував описати, що буде робити піпл, такий як ми, через сто років. Банально – пофантазував як буде виглядати будденний день будь-якого землянина. Тут буде здаватись, що ви десь це чули, а скоріше бачили у американських ужастіках і не дуже. Тільки у цьому випадку, ви будете знати, чи курив щось автор перед тим, як таке писати.

“Фізику” треба читати не дивлячись на середній рейтинг у Goodreads (всього 3.96 із 5). Хоча б, щоб назавжди видаватись крутим серед знайомих, які почнуть щось базікати про прогрес чєловєчества і до чого він доведе.

Image

Цікаве про автора: Прізвище американського фізика-теоретика чомусь в українські Вікіпедії пишуть як “Каку”. Батьки любознатєльного Мічіо познайомились у концентраційному таборі для японців.  У 17 років замутив прискорювач заряджених частинок, що вплинуло на його майбутнє науковця. Крім фізики знається на філософії та пройшов військову підготовку.  Працює над Теорією всього, яку започаткував Енштейн. Що це читайте більше у Вікіпедії.

І ще від мене, судячи із книги, знає усіх вчених світу, і ті його так люблять, що навіть випробовують на ньому свої найкращі винаходи.

10 Comments Add yours

 1. bunyk коментує:

  А що ще крутіше – книжка не лише про фізику, а й про медицину, економіку і всілякі інші рішення глобальних проблем.

  Подобається

  1. ksenyak коментує:

   Правду кажете. Книга приваблює якраз своєю всесторонністю. У ній про те, що цікавить майже усіх.

   Подобається

 2. Василько коментує:

  купив за 25 грн. тре читати після Левантійсиких канікул і Бриниха)

  Вподобано 1 особа

  1. ksenyak коментує:

   На здоров’я) а що у вас із Бриниха?

   Подобається

  2. ksenyak коментує:

   І де то таке щастя за 25 грн відхопили?

   Подобається

   1. Василько коментує:

    якийсь дядько в києві продавав)))

    Подобається

   2. ksenyak коментує:

    Пощастило.) заради цікавості дивилась в Книгарні Є днями – 120 грн

    Подобається

   3. Василько коментує:

    в нас 95)) То певне київська ціна.

    Подобається

 3. Rosava коментує:

  Прізвище американського фізика-теоретика чомусь в українські Вікіпедії пишуть як “Каку”.

  Бо правильно писати саме “Каку”. Це перекладач книги незрозуміло чому вирішив додати туди зайві літери. Страшне, ніхто ж не цензурує ім’я “Хуліо”, наприклад.

  Вподобано 1 особа

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s